#13 Publikowanie strony ASP.NET MVC | Kurs ASP.NET MVC 5

Posted on by 0 comment

Nadszedł moment, w którym tworzona aplikacja zostanie opublikowana na publicznym hostingu. Mam nadzieję, że po prześledzeniu tego artykułu, każdy, kto boryka się z pytaniem „Jak opublikować aplikację ASP.NET MVC?„, lub „Gdzie opublikować stronę ASP.NET MVC?„, zostanie zaspokojony w dziewięćdziesięciu dziewięciu procentach. Dzięki czynnościom wykonanym w tym artykule, po wpisaniu w przeglądarkę adresu strony internetowej, inni użytkownicy uzyskają dostęp do Twojej aplikacji. Przedstawię hosting, z którego będę korzystał oraz cały proces krok, po kroku, jak się okaże jest on bardzo prosty.

Hosting ASP.NET MVC

Hosting ASP.NET MVC

Hosting ASP.NET MVC

Aktualnie wykorzystuje hosting SmarterASP.NET, dużym plusem, który wielu doceni, jest 60 dniowydarmowy okres próbny. Przez ten czas można bez zobowiązań testować wydajność usługi, czy nawet wykonać projekt na potrzeby studiów.

Zostawiając okres próbny w spokoju, warto wiedzieć, że najtańszy plan kosztuje niespełna 3 $ miesięcznie, za tę cenę otrzymamy nielimitowaną przestrzeń dyskowąnielimitowany transfer oraz prawa do utworzenia jednej bazy danych.

Rejestracja

Dostęp do darmowej wersji testowej obarczony jest naturalnie wymogiem rejestracji. Polecam przejść do zakładki „FREE TRIAL” i kliknąć odnośnik „Get Started„. Celowo nie podaję tutaj odnośników, bo po jakimś czasie mogłyby być nieaktualne. Należy uzupełnić formularz oraz potwierdzić e-mail, klikając w link, który został wysłany w e-mail’u na podany przez nas wcześniej adres.

Rejestracja – Hosting ASP.NET MVC

Rejestracja – Hosting ASP.NET MVC

Po zalogowaniu można będzie uruchomić darmowy okres próbny.

Darmowy okres próbny – Hosting ASP.NET MVC

Darmowy okres próbny – Hosting ASP.NET MVC

Publikowanie aplikacji ASP.NET MVC

Solution Explorer, klikamy prawym przyciskiem myszy na solucję i wybieramy Publish.

Publish – Hosting ASP.NET MVC

Publish – Hosting ASP.NET MVC

W następnym oknie należy wybrać Custom i podać nazwę profilu.

Nowy profil – Hosting ASP.NET MVC

Nowy profil – Hosting ASP.NET MVC

Kolejny krok należy wykonać w panelu hostingu, kliknąć w menu „My Websites” > nazwa strony i później ustawić button „Status” na On. Dzięki takiej konfiguracji pojawią się dane, którymi uzupełnimy pola w Visual’u.

Ustawienia w panelu – Hosting ASP.NET MVC

Ustawienia w panelu – Hosting ASP.NET MVC

Wracając do Visual Studio, przed oczami powinieneś mieć takie okno.

Connection – Hosting ASP.NET MVC

Connection – Hosting ASP.NET MVC

  • Server – wklejamy tutaj „Service URL„,
  • Site name – wartość z „Site/Application SiteName„,
  • User name – wartość z „Webdeploy Login„,
  • Password – takie jak ustaliliśmy,

Za pomocą przycisku Validate Connection można sprawdzić poprawność wprowadzonych danych. Jeśli są one poprawne, już teraz można kliknąć przycisk Publish i cieszyć się własną stroną opartą o ASP.NET MVC.

Opublikowana strona – Hosting ASP.NET MVC

Opublikowana strona – Hosting ASP.NET MVC

Podsumowanie

Powstał lekko lakoniczny artykuł, ale to wszystko przez to, że poruszana tematyka jest stosunkowo prosta. Myślę, że niewielu początkujących programistów miało przyjemność opublikować aplikację ASP.NET MVC na publicznym hostingu. Jak mogliśmy się przekonać Visual Studia wspiera nas przez cały ten proces. Mam nadzieję, że nikomu nie sprawił on problemów. Jeśli chcecie polecić inne hostingi ASP.NET, zostawcie informacje w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *